• Today is: Thursday, September 24, 2020

Globale

BE publikon listën me vendet që do hapen kufijtë
Posted on: 17/07/2020

Këshilli Europian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do të hapen kufijtë dhe do lejohet udhëtimit. Kufijtë mbeten të mbyllur për Shqipërinë dhe gjithë vendet e…

Read more

Videos

Kurti: Duhen zgjedhje të reja, vendimi i Kushtetueses, i papranueshëm!
Posted on: 02/06/2020

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë në Report TV tha se vendi ka nevojë për zgjedhje të reja dhe se vendimi i  Gjykatës Kushtetuese ishte anti-kushtetuese.…

Read more
Your Opinion
Ia shoi jetën peshkaqeni, lajmin për vëllain e zbulon pas 59 vitesh
Posted on: 15/09/2020

Sabit Pllanën, student, nga Mitrovica e rrëmbeu peshkaqeni në plazhin e Opatisë, Kroacisë, më 24 shtator 1961. Për të shkroi edhe agjencia e lajmeve UPI, rrëfen te Rana e Hedhun…

Read more